Εκπαιδευτική ενημέρωση από τη FarmB

«Η farmB, εταιρεία τεχνοβλαστός του Ινστιτούτου Βιοοικονομίας και Αγροτεχνολογίας | iBO του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης | ΕΚΕΤΑ, παρουσίασε τις προηγμένες και καινοτόμες υπηρεσίες που παρέχει η ψηφιακή εφαρμογή σε εθνικό και διεθνές επίπεδο, στα πλαίσια εκπαιδευτικής ενημέρωσης.
Η farmB φροντίζει παράλληλα με τις δραστηριότητές της να δίνει κίνητρο και τροφή για σκέψη σε μελλοντικούς επιστήμονες και επαγγελματίες των κλάδων της γεωπονίας και πληροφορικής.»

Η δράση πραγματοποιήθηκε μέσω τηλεδιάσκεψης στο σχολείο μας  στο πλαίσιο της διδασκαλίας του μαθήματος του σχολικού επαγγελματικού προσανατολισμού (ΣΕΠ) στους μαθητές των τμημάτων του τετάρτου έτους φοίτησης του γυμνασίου μας. Επίσης το παρακολούθησαν και οι μαθητές των τομέων της Γεωπονίας και της Πληροφορικής του Λυκείου μας.
Η δράση οργανώθηκε από την εκπαιδευτικό του σχολείου μας κ. Ελισάβετ Χελιδώνη.
Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία FarmB για την ανταπόκρισή της, άψογη συνεργασία και την εξαιρετικά ενδιαφέρουσα παρουσίασή της.